Дечији хор Првог београдског певачког друштва почиње обележавање десетогодишњице обновљеног рада (2001-2011)
Дечији Хор Првог београдског певачког друштва наредних дана почиње са обележавањем десетогодишњице обновљеног рада, од када подмлатком Првог београдског певачког друштва руководи Емилија Милин. Хор ће на највећи хришћански празник Васкрс,у Саборном храму, певати Литургију заједно са великим хором Првог београдског певачког друштва.
На Васкрс, 24. априла увече, Дечији хор ће по трећи пут учествовати на Великом Васкршњем концерту, који се одржава у храму Светог Саве. Концерт са благословом Његове светости патријарха српског г.г. Иринеја почиње у 20 часова и директно ће се преносити на РТС2 и на РТС дигитал каналу.
Већ следећег дана Дечији хор путује у Ниш, где ће заједно са подмлатком Црквено певачке дружине „Бранко“ одржати свечани Васкршњи концерт у сали Светосавског дома, при Саборном храму у Нишу. То ће бити узвратна посета Дечијег хора својим вршњацима из Ниша, пошто су на Васкршњи понедељак прошле године ова два хора одржала заједнички концерт у Саборној цркви у Београду. Интересантно је поменути да је садашња диригенткиња Црквено певачке дружине „Бранко“, протиница Сара Цинцаревић, и сама дириговала Подмлатком Првог београдског певачког друштва почетком осамдесетих година прошлог века.
Овим ће започети прослава десетогодишњег јубилеја обнове Дечијег Хора Првог београдског певачког друштва, која ће резултирати издавањем посебног диска са композицијама које овај хор изводи. На тај начин ће се jeдна генерација младих певача опростити од Дечијег хора и припремити за улазак у велики хор Првог београдског певачког друштва, а надамо се да ће се нове генерације деце пријавити на аудицију за Дечији хор у још већем броју и тиме заменити његове садашње чланове.